Pro praktikanty, příznivce a studenty ájurvédy

ajurveda-brno

Zajíc předhoní lišku, protože zatímco liška běží za obědem, zajíc běží o život.

                                              Pacovský

Nesuďte a nebudete souzeni

           Lukášovo evangelium

Nemoci nepadají z nebe, nýbrž jsou výsledkem malých hříchů, které denně spácháme.                                                                                                                                 Hippokrates

Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a  odpovědnost za své chování.

Dalajláma

Chceme-li nalézt základní příčinu našich nemocí, zjistíme, že jsou to následky odtržení se od Zákona.

Paracelsus­

Domů » Konzultace » Vstupní konzultace s ájurvédskou diagnostikou

Vstupní konzultace s ájurvédskou diagnostikou

O metodě

Ájurvéda je nejstarším zachovalým celostním systém léčby těla a duše. Skládá se z unikátního systému výživy, bylinné terapie, dechových cvičení, relaxace, meditace, pročišťování (detoxikace), omlazení organizmu a léčby nemocí.

Vstupní konzultace se skládá z úvodní části, kde formou dotazování, pohledem, diagnostikou z pulzu, z jazyka a moderním přístrojovým energetickým měřením posoudíme základní konstituci i aktuální stav klienta.  Druhá část je terapeutická, kde  doporučíme stravu, denní režim, pohybové aktivity a další procedúry vhodné pro klienta.  Doporučení jsou přísně individuální a jsou směřována zejména na posílení organismu a vyrovnání nerovnovážných stavů.  Velký důraz je kladen na vytváření správných návyků. V případě, že klient trpí aktuálně nějakou nerovnováhou (nemocí) navrhujeme celostní způsob léčby.

Na konzultaci si můžete přinést nahrávací zařízení a celou konzultaci si nahrát nebo si dělat poznámky. Je možné si rovněž objednat Písemné doporučení, které pro vás vypracujeme do jednoho týdne po konzultaci.

Ve většině případů je smysluplné prohloubit získané vědomosti a návyky následnou Kontrolních konzultací. S klientem jsme nadále ve styku podle potřeby písemně i telefonicky.

Indikace

Ájurvéda je vhodná pro většinu nemocí, zejména chronického charakteru. Uznávání individuálních odlišností a individuální přístup k léčbě je jedním z unikátních rysů ájurvédské medicíny.

Terapie je vhodná jako režimové opatření při léčbě jinými metodami klasické i alternativní medicíny. Dále je terapie vhodná v situacích, kdy se necítíme dobře, ale žádná vyšetření nic neodhalila. Nejúčinnější je ovšem terapie při prevenci a v rekonvalescenci i po těžších zdravotních problémech. Terapie vyžaduje aktivní přístup klienta.

Kombinace s dalšími postupy a metodami

Ájurvéda se nevylučuje s klasickou alopatickou medicínou a velmi dobře si rozumí s dalšími celostními léčebnými postupy. Konkrétní doporučení však musí posoudit odborník. Doporučení potřebných celostních procedur, bylin a přípravků je součástí konzultace. Potravinové doplňky a bylinky jsou obvykle nutné u závažných nerovnováh, ale podstatou ájurvédy v mém pojetí je vytvoření zdravého a rovnovážného životního cyklu. Při zdravých návycích jsou léky a potravinové doplňky zbytečné, bez nich neúčinné. Mohou ovšem urychlit dobu rekonvalescence, zmírnit detoxikační krizi a pomoci v běžných případech onemocnění.

Kontraindikace

Terapie není vhodná pro osoby, které čekají, že je někdo vyléčí a obvykle neprovádíme léčení dětí. Jiné kontraindikace nám nejsou známy.

Doporučení před procedurou

Úspěšnost konzultace závisí na Vaší aktivní spolupráci. Nejvhodnější dobou k objednání konzultace je situace, kdy jste připraveni na změnu. Dva až tři dny před konzultací prosím pošlete vyplněný  Terapeutický dotazník s aktuálním jídelníčkem za 5 dní na emailovou adresu svého konzultanta.

Délka konzultace a cena

Vstupní konzultace trvá 1,5 hodiny.

Konzultaci je nezbytné provádět  v klidu. Přítomnost další osoby je nežádoucí.

Cena vstupní konzultace je 1100 Kč.

Zpracování Písemného doporučení za 400 Kč je možné si objednat při konzultaci.
Pro zájemce o hlubší studium a ukotvení ájurvédských principů v osobním životě je určena

Kontrolní konzultace za 700 Kč.